سرور مک ، یک سرور مجازی با سیستم عامل مکینتاش شرکت اپل است. همانطور که اطلاع دارید ،‌ سیستم عامل مک فقط بر روی کامپیوتر های اپل قابل نصب و اجرا است. و نصب بر روی سایر کامپیوتر ها فقط با نسخه های هکینتاش امکانپذیر است. نسخه های hackintosh باعث کندی سرعت و پایداری کم در کامپیوتر می شوند. بنابراین برای داشتن یک سیستم عامل مطمئن و امن ، خرید یک کامپیوتر اپل اجتناب ناپذیر است.

با توجه به هزینه های فعلی خرید کامپیوتر های اپل در ایران ، توجیهی برای خرید یک مک بوک پرو به قیمت حدود 140 میلیون تومان وجود ندارد و بسیاری از عهده خرید آن بر نمی آیند. بنابراین ، راه حل بعدی استفاده از سرور مجازی با سیستم عامل مک خواهد بود. شما با خرید یک سرور مجازی macOS می توانید یک کامپیوتر کامل اپل با سیستم عامل مک داشته باشید و از کامپیوتر ویندوزی خود ، به سرور به صورت Remote Desktop متصل شده و از سرور استفاده کنید.

سرور های مجازی مک وی پی اس به صورت 24 ساعته روشن هستند و دچار قطعی برق با اینترنت نخواهند شد. و شما از هر جایی امکان اتصال به اون رو خواهید داشت. به عنوان مثال شما از محل کارتان میتوانید به سرور متصل شده و از آن استفاده کنید و بدون خاموش کردن آن را رها کنید. سپس از منزل مجدد به آن متصل شده و از آن استفاده کنید.

از جمله ویژگی های دیگری که می شود برای این سرور ها نام برد ، امنیت آنهاست. سرورهای مجازی مک وی پی اس در بهترین دیتاسنتر های ایران و جهان نگهداری می شوند و دیتای روی سرور ها فقط و فقط توسط مالک سرور مجازی قابل دست یابی است. MacVPS هیچگونه دسترسی به محتویات سرور های مجازی نخواهد داشت. سرور های مجازی مک وی پی اس قطعی برق ندارند و اینترنت آنها به صورت پایدار و 24 ساعته است. همچنین امکان دسترسی فیزیکی به سرور برای افراز غیرمجاز امکانپذیر نخواهد بود. به همین دلایل می توانید پروژه های برنامه نویسی خود را به صورت کاملا امن بر روی این سرورها نگهداری کنید و توسعه دهید.

اتصال به سرورها به صورت ریموت دسکتاپ ممکن است. می توانید از نرم افزارهایی مانند AnyDesk یا TemViewer برای دسترسی به سرور ها استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود از اینترنت با حداقل سرعت 8 مگابیت برای کامپیوتر متصل شونده به سرور مجازی استفاده کنید تا کندی سرعت در اتصال یا لگ نداشته باشید.

سرور هایی که توسط مک وی پی اس ارایه می شوند دارای کنترل پنل جهت Reboot - Shotdown - Boot هستند و در صورتی که تمایل داشته باشید ، از پنل خود در مک وی پی اس می توانید سرور را مدیریت کنید.

 

 

در صورتی که سوالات بیشتری دارید ، با ما تماس بگیرید.

 

به اشتراک بگذارید :